KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 13464199
*
nr 1346 4199
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyr, Signerad, daterad 1954, blomsterstilleben, "Moto grazio". Motivet: 17,5x16 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 19:04:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 16:57:13
1
150 kr
7/9 18:31:24
2
350 kr
7/9 18:53:07
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben etsningar grafik karin persson stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58
*
Karin Persson
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
nr 1346 4199
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyr, Signerad, daterad 1954, blomsterstilleben, "Moto grazio". Motivet: 17,5x16 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 16:57:13 | 1 | 150 kr |
7/9 18:31:24 | 2 | 350 kr |
7/9 18:53:07 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben etsningar grafik karin persson stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58